Oyuncu Tamer Karadağlı, geçtiğimiz ağustos ayında Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olarak atanmıştı. Karadağlı, Antalya ziyareti sırasında Haşim İşcan Kültür Merkezi’nden video paylaştı ve binanın bakımsızlığından şikayet ederek, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi. Haşim İşcan Kültür Merkezi, 2003 yılında mülkiyeti Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan ve üzerinde eski bir toptancı halinin bulunduğu atıl vaziyetteki araziye inşa edilmişti.

BİNA BAKANLIK BÜNYESİNDE!

Mart 2006'da tamamlanan yapı, Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü'ne devredilerek aynı yılın Aralık ayında Antalya Devlet Opera ve Balesi ile Antalya Devlet Tiyatrosu tarafından ortaklaşa kullanılmak üzere açılmıştı. Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü, Tamer Karadağlı’nın yönettiği Devlet Tiyatroları’nın da bağlı olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bünyesinde bulunuyor.

BÖCEK: HERŞEYİ SİYASETE ALET EDİYORLAR

konu hakkında açıklama yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Her şeyi siyasete alet ediyorlar. Tamer bey keşke bakanlığın bakımsız binaları görmek için geldiği kentimizde bizim şehir tiyatrolarımızı da görseydi. İsterse bir gün ona tiyatrolarımızı gezdiririz.  Antalya özgürlükler ve demokrasi şehir olmaya devam edecek. Yalan yanlış bilgilerle halkı yanıltıyorlar. AKP’nin aday gösterdiği belediye başkan adayı da Kepez’de kadınların ve erkeklerin ayrı ayrı girdiği havuzlar yaptı. Bu zihniyetten zaten başka bir şey beklememek gerekir. Antalya bunlara 31 Mart’ta sandıkta cevap verecek” dedi.