31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala ORC Araştırma Eğitim Danışmanlık Şirketi, Kepez, Konyaaltı, Döşemealtı ve Alanya'da seçmenlere "İlçenizdeki belediye başkanlığı için hangi adaya oy vereceksiniz?" sorusunu yönelttiği Yerel Yönetimler Araştırması'nın sonuçlarını kendi internet sitesinde yayınladı.

ORC'nin araştırmasına göre Kepez'de CHP Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz yüzde 42.1 oy oranı ilk sırada bulunuyor. AK parti Adayı Rıza Sümer yüzde 38.4 ile ikinci, DEM Parti Adayı Selami Özyaşar yüzde 7.2 ile üçüncü, İYİ Parti Adayı Aykut Yılmaz yüzde 6.5 ile dördüncü sırada yer alıyor. Kepez'de diğer partilerin adaylarının oy oranı ise yüzde 5.8 oldu. ORC'nin Konyaaltı araştırmasında CHP Adayı Cem Kotan yüzde 49.6 ile birinci, AK parti Adayı Durali Kolpak yüzde 23.2 ile ikinci, TİP Adayı Yunus Başaran yüzde 10.9 ile üçüncü İYİ Parti Adayı Meryem Gökay Balkıç ise yüzde 10.4 ile dördüncü sırada bulunuyor.

Konyaaltı'nda diğer partilere oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 5.9.  Döşemealtı'nda ise birinci sırada yüzde 42.0 ile AK Parti Adayı Bekir Kıvrım ilk sırada, CHP adayı Menderes Dal yüzde 39.2 ile ikinci, İYİ Parti Adayı Emre Afacan yüzde 6.9 ile üçüncü, DEM Parti adayı Cavit Dağ yüzde 3.5 ile dördüncü, Zafer Partisi Adayı Buğra Han Alpaltaş yüzde 2.4 ile beşinci sırada bulunuyor. Döşemealtı'nda oyunu diğer partilerin adaylarına vereceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 6.0. Alanya'da ise İYİ Parti Adayı Mehmet Şahin yüzde 38.1 ile birinci, MHP Adayı Adem Murat Yücel yüzde 30.2 ile ikinci, CHP Adayı Osman Tarık Özçelik yüzde 27.1 ile üçüncü sırada. Alanya'da yerel seçimlerde oyunu diğer partilerin adaylarına vereceğini söyleyen seçmenlerin oranı ise yüzde 4.6 oldu.