Geçtiğimiz hafta AKP Kepez Belediye Başkan Adayı Rıza Sümer aracılığıyla kamuoyuna sunulan Betimar Araştırma Şirketi tarafından yapıldığı iddia edilen anket sonuçları gazetelerde yeraldı. AKP Adayı Sümer'in yüzde 37,4, CHP Adayı Mesut Kocagöz'ün ise yüzde 30,4 olarak açıklandığı anketi yaptığı iddia edilen şirket Betimar, sosyal medya hesabından anket sonuçlarını yalanladı.

YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANDI

Betimar Araştırma Şirketi'nin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklada; "Betimar Araştırma olarak hiç bir il ve Büyükşehir sonucu paylaşımı yapılmamıştır." denildi. Araştırma şirketinin açıklamasına karşın ne anket sonuçlarını yayınlayan gazetelerden, ne de AKP Adayı Sümer'den kamuoyuna bir açıklama gelmedi.

ANKETLERİN ANKETİ GERCEĞİ GÖSTERDİ

2 siyasi parti, 2 araştırma şirketi tarafından Kepez İlçesi'nde 2024 yerel seçim araştırma anketlerinin ortalaması alındığında anketlerin anketi sonucundan CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut kocagöz'ün liderliği kimseye kaptırmadığı görüldü. Anketlerin anketine göre Antalya'nın Kepez İlçesi'nde sonuçlar şöyle:

 

CHP- Mesut Kocagöz: Yüzde 37

AKP: Yüzde 33

DEM: Yüzde 7

YRP: 4,8

İYİ Parti: Yüzde 4,4

TİP: 1,1

ZAFER Partisi: 0,9

Diğer: 1

Hiç biri: 0,6

Kararsız: 10,2

FİRMA BÖYLE YALANLADI:

YAPTIRILAN YALAN ANKET İSE: