Turizmci İş İnsanı Ayşen Kurt, milletvekili aday adaylığını İyi Parti Antalya İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı. Toplantıya ilçe başkanlarının yanı sıra yüzlerce partili katıldı. Konuşmasına hayatın temel direği olarak gördüğü kadınlar ve yarının umudu gençlere hitap ederek başlayan Kurt, “Bugün; Yüreği mutlu bir Türkiye için çarpan, Bir Türk kadını, Bir iş insanı, Bir anne olarak karşınızdayım. Beni bugün buraya getiren, 25 Ekim 2017’de duyduğum bir sestir. Bugün; “Yeter Söz Milletin” diyen o ses, O günlerde, bir işaret fişeği attı. Dedi ki; Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer. O ses; Milletimizin hak ettiği gibi yaşayamadığını, Çünkü, Türkiye’nin doğru yönetilmediğini haykırdı. Kadınlarımız başta olmak üzere, İYİ ve cesur insanları göreve çağırdı. O sesin sahibi; İYİ Parti Genel Başkanı, Sayın Meral AKŞENER idi” dedi.

O SESE KAYITSIZ KALAMAZDIM

Ben, Hem bir Türk kadını, Hem Torosların eteğinde istihdam sağlayan bir iş insanı, Hem de bir anne olarak, O sesi zamanla çok daha iyi anladım. Her anne gibi, evladımın geleceğine dair endişelerim var. Bugün, gençlerimizin yüzde 60’ının, başka ülkelerde yaşamak istemesi, Bir anne olarak, beni endişelendiriyor. Henüz küçük olsa da, yarın, evladımın da aynı hayali taşımasından endişe ediyorum. Bu nedenle, Gençlerimizin Türkiye’ye yeniden güvenmesini istiyorum. Bunu sağlayabilmek için verilecek mücadelede, bana da görev düştüğüne inanıyorum.

HAYATA KÜSMEYEN BİR TÜRKİYE HAYAL EDİYORUM

Çünkü; Her vatandaşımız gibi benim de hayallerim var. Kadınların, karanlıkta güvenle yürüyebildiği bir Türkiye hayal ediyorum. Çalışanların, teri kurumadan hakkını alabildiği bir Türkiye hayal ediyorum. Gençlerin, ülkelerine güvendiği, Bütün gençlerimizin elinin iş tuttuğu bir Türkiye hayal ediyorum. Annelerin tencereyi kaynatabildikleri, Babaların evlatları karşısında boynunun bükülmediği bir Türkiye hayal ediyorum. Kadının erkeğe, Gençlerin ülkesine, Çiftçinin tarlasına, Her bir vatandaşının, hayata küsmediği bir Türkiye hayal ediyorum.

Bir iş insanı olarak şu gerçeği çok iyi biliyorum; Türkiye, mutlu ve zengin bir ülke olabilmek için her şeye sahip. Bütün mesele, Ülkemizin kaynaklarının ve hazinesinin, nasıl ve kimin için kullanıldığıdır. Bugün, Türkiye’yi idare edenlerin, Taraflı, kayırmacı ve hakkaniyetsiz davrandığını görüyorum. Daha güçlü bir Türkiye’nin, Demokrasi ile, adalet ile mümkün olduğunu görüyorum. Bugünkü adaletsizliklerin, Yarınımızı da heba edeceğinin farkındayım.

ÜLKEM İÇİN YENİ BİR ADIM

Binlerce kardeşimize iş imkanı sağlayan bir turizmciyim. Susup oturarak, Bu sistemin nimetlerinden faydalanma imkanım olduğu bir gerçek. Ancak ben, yarın evladımın yüzüne bakabilmeyi istiyorum. “Anne, sen o günlerde ne yaptın?” dediğinde, cevap verebilmek istiyorum. Birlikte çalıştığım kardeşlerimin, mutlu ve huzurlu bir ülkenin vatandaşları olmalarını istiyorum.

Cumhuriyetimizin banisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Toroslarda tek bir baca tütüyorsa, umut vardır” diyerek büyük sorumluluk yüklediği bu coğrafyada yaşamayı, kazanmayı, hak etmek istiyorum. İşin özeti; Bana her imkanı sunan ülkeme, Ve onun asıl sahibi aziz milletime layık olmak istiyorum. Bu fikirlerle, bugün yeni bir yola çıkıyorum.Nene Hatun gibi bir yürek, Halide Edip gibi bir iman, Halide Onbaşı, Şerife Bacı, Gördesli Makbule gibi bir adanmışlığa sahip olan, Genel Başkanımız sayın Meral AKŞENER’in ardında saf tutup, Canımdan çok sevdiğim Türkiyem için yeni bir adım atıyorum.

Çünkü; Sayın Genel Başkanımızın hayal ettiği, huzurlu ve zengin bir Türkiye’nin mümkün olduğuna inanıyorum.

ÜLKEME VE MİLLETİME BORCUMU ÖDEMEK İÇİN…

Demokrasinin tam ve kamil olarak uygulandığı, Adaletin yerini bulduğu, İnsanların sabahları birbirlerine selam verip, hal hatır sorabildiği, mutlu bir Türkiye’nin mümkün olduğuna inanıyorum.  Sevgili Antalyalılar, Kıymetli büyüklerim, kardeşlerim; Ben Ayşen Kurt.  Sahip olduğum imkanları sunan Allah’ıma şükrederek, Bana bu imkanları veren ülkeme ve milletime olan borcumu ödeyebilmek için, Antalya Milletvekilliği aday adaylığımı huzurlarınızda ilan ediyorum.

Turizmle ülkemize büyük kaynak yaratan, Tarlaları, seraları, üretimiyle milletimize hayat kaynağı olan Antalyamızın bir evladı olarak, Toroslardaki yörüklerden, tarladaki çiftçilerimize, Kıyılardaki bacasız sanayinin neferlerinden, Şehrimizin her köşesindeki vatan sevdalılarına sesleniyorum; Hakkımızın, hukukumuzun bekçisi olmaya adayım.

Milletimizin hak ettiği bir hayatın kurulabilmesi için göreve talibim. Antalya’da, verdiği sözden dönenlerin açtığı yarayı sarmaya talibim. Ben, “Ne Mutlu Türk’üm diyene” şiarıyla, Ülkeme ve Antalyamıza borcumu ödemeye talibim.

Allah beni utandırmasın. Allah, ülkemizi ve milletimizi koruyup kollasın. Yolumuz da bahtımız da açık olsun”