Seçimin ardından İYİ Parti'de başlayan tartışmalar, muhaliflerin ihraç istemiyle sonuçlandı. İYİ Parti Genel Başkanı  Meral Akşener'e karşı eleştiri yönelten isimlere karşı parti yönetimi, resmen harekete geçti. İYİ Parti'de Ethem Baykal, Sevinç Gümüş, Tamer Kayaalp, Musa Ertugan, Günay Kodaz ve İsmet Koçak genel başkan imzasıyla kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi. 

Parti içi muhalefetin önemli isimleriydi
Bu isimler parti içi muhalefetin önemli isimlerindendi. Özellikle İYİ Parti Kurucular Kurulu üyeleri, Ethem Baykal ve İsmet Koçak Ortak Akıl Platformu'nun sözcülüğünü yapıyordu. Bu platform da 14-28 Mayıs Seçim sürecinde kurulmuş, bu süreçte toplantılarını gerçekleştirmiş ve seçim sonuçlarının hemen ardından da parti içi muhalefet yapmaya başlamışlar, ortaya önemli iddialar atmışlardı. İYİ Parti'de kurultay süreci ile Meral Akşener genel başkanlığına devam etmiş, parti içi muhalefet ise güç kaybetmişti. Bugün de İYİ Parti Genel İdare Kurul'unun toplantısı vardı. Bu toplantının ana gündem maddesinin önümüzdeki yerel seçimlere hazırlık olduğu tahmin ediliyor. Ekonomi meselelerinin, dış politikaların konuşulması bekleniyordu. Bu toplantının hemen ardından bu karar alındı.

Musa Ertugan Meral Akşener'e verdi veriştirdi! 'Emek Dolandırıcı, tuzak kurucu!'
İYİ Parti'degenel başkan imzasıyla kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilen Musa Ertugan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kelimenin tam manasıyla Meral Akşener'e verdi veriştirdi. İşte Ertugan'ın o paylaşımı:

"Çokta Tın.....

Vayyy Emek Dolandırıcısı. Vayyy ........

Sene 2015 Beni Sen Aradın. Bana verdigin sözler ve umutlar üzerine Ömrümün 8.Yılını verdim. 3 ad mülkümü sattım. en zor günlerinde sen istediğin icin yanından ayrılmadım.ailemden uzak kaldım canmı başımı koydum. 15 temmuzdan sonra kim vardı yanında. neredeydi oğlunun millet vekili yaptıgı kişiler. çok emek verdim maddi manevi üzerinde hakkım var.. o günlerde sen en çok bana hakkını helal et musa başkanım demiştin. Demekki üzerinde hakkım olduğunu biliyordun. sözünde durmadın bizleri kullandın. emeklerimizi oğlunun  Fatih Akşenerin arkadaşına pazarladın. milletvekili yaptın. sandık oylamalarında  hile  yapılmasına müsade ettin. sen milletimize adaletten haktan bahsederken. kendi yol arkadaşlarına adaletli davranmadın. bizlerin sayesinde orada oturuyorsun ve yetkilisin. sene 2016 müsavat o günlerde bana sen ve ben olmasam bu kadın nasıl direnecek demişti.

Çok konuşacak şeyler var. konuşacağız.

Kimlere ne tuzaklar kurduğunu konuşalım.

Sene 2016 Sinan Oğan ile ilgili benden ne istediğini nasıl bir tuzak kurdurmak istediğini sen söyle milletimizde bilsin.

Ayrıca, Musa Başkan Onların Hepsini Ters Düz Yapacağım Diyerek bana Msj gönderdin. Whasap mesajın elimde duruyor. Dediğini yaptın. her kesi ters düz yaptın. benide kalleşçe..

Ayrıca rahmetli fatih doğrucanla yazışmalarının bir kısmı bende de var. Paylaşacağım. ve karar milletin. bu saatten sonra senin yeni kurbanlar bulup onları kullanmanı engellemeye çalışacağım.

Hakkını helal et demiştin. cevap vermemiştim. şimdi söylüyorum  haram olsun haram olsun zehir zıkkım olsun....

MMeral Akşener"