İYİ Parti Manavgat ilçe Başkanı Hüseyin Ergen yaptığı basın toplantısında son günlerde yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan ergen yaptığı açıklamada

“Değerli Basın Mensupları; Manavgatımızda son günlerde artık işkence haline getirilen ve insanlarımızı mağdur eden elektrik kesintileri hakkında açıklama yapmak üzere düzenlediğimiz basın toplantımıza hoş geldiniz.

İlçemizde daha önce kış aylarında meydana gelen elektrik kesintilerini dile getirmiştik. Şimdi ise ‘katil’ olarak nitelendirilen bu sıcaklarda Manavgat ilçemizin Sarılar Mahallesi başta olmak üzere, her fırsatta 'Bir turizm harikası’ olarak ifade ettiğimiz Side'de ‘bakım çalışması’ adı altında yaşanan elektrik kesintileri, hem vatandaşlarımızı mağdur etmiş hem de işletmeleri turistlere karşı komik bir duruma düşürmüştür. Bu durum da bize adeta bir üçüncü dünya ülkesi imajı çizdirmektedir.

Türkiye ve Dünya'nın en gözde turizm merkezlerinden biri olan ve hatta turizmin başkenti konumundaki Manavgat'ımızda yaşanan, her yıl düzenli olarak meydana gelen elektrik kesintileri vatandaşlarımız için beraberinde onarılmaz yaralar da açmaktadır.

Solunum cihazına bağlı olarak yaşayan insanlarımız, evlerinde elektronik cihazlarla yaşamak zorunda kalan hastalarımız, bu düzensiz ve uzun süreli kesintilerden kaynaklı zarar gören vatandaşlarımız var. Özellikle çöl sıcaklarının geldiği bu günlerde yerleşim yerlerindeki sözde arızaların ya da alt yapı yetersizliklerinin faturasının Manavgat’a kesilmemesi gerekir. Gelişmiş medeniyetlerde olduğu gibi artık elektrik kesintileri istemiyoruz.

1990’lı yıllardan bile daha kötü bir duruma getirildik. İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanlığı olarak bu absürt duruma seyirci kalamayacağımızı kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Manavgatımızda yaşanan bu elektrik krizi ile ilgili AKP'li siyasetçi arkadaşlarımızın nasıl bir tutum içerisine gireceğini çok merak ediyorum. Bugün hemşehrilerinin yanında mı, yoksa AKP hükümetinin beslediklerinin yanında mı yer alacaklar? Özellikle Manavgatlı milletvekillerimizin ve siyasi parti temsilcilerinin bu durum karşısında sessiz kalmaması gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isterim.

Öte yandan ‘ülke olarak uçuşa geçeceğiz’ diyerek yeniden iktidara gelenlerin ekonomide ülkemize yaşattıklarıyla  sözlerime devam etmek istiyorum. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, 16 Nisan 2023’te yani seçimden 1,5 ay önce yaptığı açıklamada ‘Hayat pahalılığı başta olmak üzere ekonomik sıkıntıları yine biz çözeceğiz’ demişti. Şimdi bakıyoruz ki, bu sözleri de hayalden öteye geçmeyecek nitelikte.

Seçimden sonra iktidarın ekonominin başına Mehmet Şimşek’in getirmesiyle başlayan vergi artışı furyasından nasibini en sonra olarak akaryakıt ve doğalgaz aldı. Söz konusu ürünlerin Özel Tüketim Vergisi’ne (ÖTV) de zam geldi.

Geçtiğimiz hafta yapılan zamlarla, yeni maaşlar daha yatmadan erimişti. Maaşlara bir yandan sözde zamlar yapılırken, akaryakıt başta olmak üzere tüm ürünlere gelen fiyat artışları sevinçleri kursakta bıraktı. Peki iktidarın şatafatlı hayatında bir değişim var mı? Yok! Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in de dediği gibi Cefayı bal eylemek millete, sefasını sürmekse saray ve şürekâsına kaldı.

Akaryakıttaki 7 liralık ÖTV artışı sonrası zam, doğalgaz vergisi vatandaşlarımızın gözünü boyamak üzere seçimden önce yapılan ‘bedava doğalgaz’ propagandasının gerçekliği yansıtmadığını bir kez daha gösterdi. ‘Dış güçler bizi kıskanıyor, ekonomimize saldırıyorlar’ diyerek propaganda yapmışlardı. Madem ekonomimize saldırı varsa neden patronları kâr marjı katlanırken, halkımızın ekmeği küçüldü? Bu aldatmacalar, insanca yaşam mücadelesinin önünü kesmek için kullanılıyor. Biz İyi Parti olarak, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in önderliğinde halkımızın haklarını savunmaya, İlçemizde ve ülkemizde yaşanan sorunları dile getirmeye devam edeceğiz. Yılmadan, yorulmadan çalışacağız. Başaracağız, başaracağız, başaracağız!..”dedi.  İlçe başkanı Hüseyin Ergen, İYİ Parti Antalya milletvekili Aykut Kaya’nın da konu ile ilgili soru önergesi verdiği bilgisini kamuoyuna duyurdu.