İYİ PARTİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI İSTİYOR!
İYİ Parti kulislerinde 2024 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediyesi dışında Konyaaltı veya Muratpaşa Belediye Başkanlığı adayının kendilerinden olmasını istediği yankılanıyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Antalya’da kalesi durumunda olan Konyaaltı ile Muratpaşa ilçelerinde olası bir İYİ Parti adayının desteklenmesi halinde oy sonucunun nasıl şekilleneceği merak ediliyor. Diğer yandan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinin yerel seçimlerde İYİ Parti’ye yönelik Antalya’da farklı bir formül üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

İYİ PARTİ TABANI “BELEDİYE BAŞKANLIĞI”NDA ISRAR EDİYOR
İYİ Parti Antalya teşkilatları 2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlığı seçimlerinde CHP’li adayları desteklemişti. Bu desteğin karşısında 14 Mayıs seçimlerine 6’lı masa ittifakıyla giden CHP, ittifak masasının dağılmasının ardından İYİ Parti’den gelen bu isteğe nasıl bakacağı ise merak konusu oldu. İYİ Parti kulislerinde merkezde ittifakın dağılmasına rağmen yerelde devam etmesine yönelik bir eğilimin olduğu öne sürülüyor.

CHP SEÇMENİ BU İŞE NE DİYOR?
Cumhuriyet Halk Partisi Antalya il ve ilçe örgütlerinde yerelde olası bir İYİ Parti ittifakına daha şimdiden tepki gösteriliyor. 6’lı masanın iki kez İYİ Parti tarafından dağıtıldığına dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partili seçmenler yerelde İYİ Parti’ye herhangi bir belediye başkanlığı adaylığı verilmesi durumunda sandığa bile gitmeyeceklerini açık bir şekilde beyan ediyorlar.